A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сервісні центри МВС Сумської області вітають усіх із Днем вишиванки!


21 Травня 2020

Сервісні центри МВС Сумщини вітають усіх із чудовим святом самобутньої, барвистої української культури — з Днем вишиванки!

Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VІ ст. Проте, зразки української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглися.   Саме вона стала улюбленою для мільйонів українців і  символізує в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь.

Вишиванка — це не просто сорочка. У її орнаментах переплітаються тисячолітні легенди та історія українського народу. У ній закарбовані світлі мрії людей, сподівання на щасливу долю та обереги. Вишивати національний одяг бралися лише жінки, адже саме вони наділяли виріб позитивною енергетикою, а вишивка символізувала добро, вірність і любов. Мами передавали це ремесло донькам, бабусі — онучкам. Першим, хто поєднав українську вишиванку з буденним одягом, був Іван Франко. Саме він стильно скомбінував вишивану сорочку з піджаком. У такому вигляді ми й спостерігаємо його на купюрі номіналом 20 грн.
У кожному регіоні України техніка вишивки, орнамент, уживаність кольорів є різними. Сьогодні найбільш поширеними є вишиванки білого кольору. А, наприклад, чорні сорочки у давнину надягали лише чоловіки. Сині вишивані вироби носили одружені жінки середнього віку й маленькі дівчатка.
Всесвітній день вишиванки — це символічне єднання українців в усьому світі.

Сервісні центри МВС долучаються до всенародного єднання, адже ми усвідомлюємо, що сила нації — у єдності.  Наші працівники дотримуються цієї традиції, радо надаючи послуги відвідувачам сервісних центрів МВС Сумської області.