
Безбар’єрність – це про внутрішню готовність суспільства створювати таке середовище, в якому буде комфортно усім. Багато років безбар’єрність у багатьох асоціювалась лише із подоланням фізичних перешкод, а насправді це поняття набагато ширше і нині стосується, без перебільшення, кожного.
Мета держави – створити умови у повсякденному житті, де буде комфортно всім громадянам, де кожен безперешкодно може брати активну участь у житті країни, просто – бути щасливим від того, що навколо немає обмежень. З цією метою за ініціативи першої леді Олени Зеленської було затверджено Національну стратегію із впровадження безбар’єрності, яка вже перебуває на стадії практичної реалізації. Стратегія розрахована до 2030 року і працівники сервісних центрів МВС Сумської області активно підтримують державну політику безбар’єрності.
Працівники сервісних центрів РСЦ ГСЦ МВС в Суській області долучились до вивчення спеціальної професійної (сертифікатної) програми підвищення кваліфікації «Теорія та практика використання жестової мови для забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю, протидії дискримінації», яку спеціально для наших співробіників підготували і провели викладачі Сумського регіонального центру підвищення кваліфікації.
Навчання тривало 3 тижні в онлайн-форматі. Викладач Ніна ОСТРОВСЬКА, голова Сумського міського відокремленого осередку всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови, надала максимальний об’єм теоретичних знань і практичних умінь щодо особливостей спілкування та роботи з клієнтами, які мають інвалідність.
Слухачі курсу розібрались у сутності комунікації, опанували комунікативну основу професійної діяльності державних службовців, проаналізували психологічну готовність до виконання своїх обов’язків в умовах нестабільного емоційного стану населення через військові дії на території України.
Учасники навчання практично моделювали взаємодію із людьми з порушеннями слуху, відвідувачами з повною або частковою втратою зору, з клієнтами, які мають порушення у психоемоційній сфері, порушення рухових функцій, користуються кріслом колісним та із суб’єктами звернення, які належать до маломобільних груп населення.
«Здобуті знання сприятимуть нашим адміністраторам у їх повсякденній роботі. Адже вони зустрічають різних людей, котрим необхідно отримати наші послуги, і їх потрібно почути, зрозуміти та надати послуги так, щоб вони залишились задоволеними умовами і якістю обслуговування. Розуміти, поважати і цінувати кожного – складові якісного державного сервісу. А для сервісних центрів МВС – це головне. Бо наша місія саме така: «Ми працюємо з людьми та для людей, зміцнюючи довіру до державних послуг», – зазначив начальник РСЦ ГСЦ МВС в Сумській області Олександр РИБАЛКО.
Нагадаємо: у квітні 2021 року прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору, яку розробили в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання Указу Президента України. Стратегія розрахована до 2030 року і передбачає усунення бар’єрів у шести основних напрямках: фізичному, суспільному і громадянському, економічному, освітньому, цифровому, інформаційному. А План заходів на 2024-2025 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який був прийнятий 25 квітня на засіданні Уряду, визначив чотири пріоритетні напрямки роботи: безбар’єрні простір, товари, послуги та інформація.